Metalista.cz

Metalista.cz

EMP Persistence Tour 2017 – Brno

persistence_bigV pátek jsem se s několika přáteli vydal do Brna na akci s názvem EMP Persistence tour 2017. Tato evropská tour hardcorových kapel vznikla už v roce 2005 a v posledních letech probíhá i v České republice. Letos probíhá v sedmi evropských zemích a dvanácti městech. Odstartovala 18. ledna v Berlíně a právě třetí zastávka proběhla 20. ledna v brněnském klubu SONO Centrum. Na pódiu zahrály kapely Suicidal Tendencies, Agnostic Front, Municipal Waste, Walls of Jericho, Down to Nothing, Burn a Mizery.

 

Detailně si kapely rozebereme později, ale pojďme si ještě předtím říct něco o samotném klubu, kde koncert proběhl – SONO Centrum. Tento klub jsem poprvé navštívil asi před dvěma lety a už jsem se moc těšil, až se do něj zase vrátím. Je unikátní svým vzhledem a výbornou akustikou, kterou byste v jiném českém klubu marně hledali. Počet návštěvníků bych odhadoval těžce. Myslím, že pořadatelé si dokázali pohlídat, aby počet návštěvníků nepřekročil kapacitu klubu. V klubu je dokonce i místnost, která je určená speciálně pro kuřáky. Abychom se vyhnuli frontám u vstupu a v šatně, dorazili jsme do klubu asi v 16:30. V klubu byl velký výběr oficiálního merche všech kapel za velmi příznivé ceny. Na chodbách jsme měli možnost narazit na některé členy z kapel, kteří se nechali i ochotně vyfotit.

 

 

A teď už k samotným kapelám:

 

Mizery – celou Persistence tour v Brně zahájila kapela Mizery. Kapela pochází z kalifornského San Diega. Sama kapela o sobě tvrdí, že hraje hardcore, punk a thrash, tak jako většina kapel, které zahrály po nich. A z jejich vystoupení to šlo cítit. Myslím, že to bylo příjemné zahájení koncertu s vynikajícím zvukem hned od začátku.

 

Burn – po půl hodině nastoupila na pódium kapela, která o sobě hrdě tvrdí, že hraje žánr NY hardcore (jako Agnostic Front). Kapela úspěšně vydala čtyři studiová alba. Osobně se mi tato kapela moc líbila a jsem rád, že jsem ji mohl poznat právě zde, kde zapadla mezi ostatní moc dobře.

 

Down to Nothing – po Burn na pódium rychle vletěla tato hardcore punková kapela z Virginie, která návštěvníkům dodala tolik energie, že se občas některý z nich objevil mezi kapelou na pódiu a pak skočil zpět mezi ostatní dolů. To se pak už táhlo až do konce celého koncertu. Kapela od roku 2000 vydala šest studiových alb.

 

Municipal Waste – hodně rychlá, tvrdá a energetická kapela, pochází stejně jako Down to Nothing z Richmondu ve Virginii. Osobně jsem se na tuto kapelu těšil asi nejvíc a z celého koncertu byla pro mě úplně nejlepší. Moc nás potěšilo potkat zpěváka Tonyho Foresta na chodbě hned, jak jsme prošli vstupem. Municipal Waste je kapela, která si u mě strašně rychle získala oblibu. Pokud jste milovníci hardcore metalu, byl by hřích tuto kapelu nepoznat.

Kapela založená v roce 2001 má za sebou pět bezchybných alb.

 

Walls Of Jericho – je jedna z mých srdcových hardcorových kapel a poslouchám je už několik let. Na turné Persistence mezi kapely rozhodně zapadne. Od roku 1998 vypadala pět úspěšných studiových alb. Kapela pochází z amerického Detroitu v čele se zpěvačkou Candace Kucsulain. Pro mě velice příjemné překvapení vidět znovu tuto kapelu po dvou letech, ale tentokrát konečně v klubu.

 

Agnostic Front – stejně jako Burn, tak i AF o sobě tvrdí, že hrají svůj NY hardcore žánr. Má za sebou bohatou historii – zformovala se už v roce 1980. Tato kapela mi oživila vzpomínky z nedávného Brutal Assault 2016, kde také zahrála. I zde jsem rád, že jsem měl možnost je vidět a slyšet v klubu. Nejvíc mě potěšilo, že opět zahráli legendární song Blitzkrieg Bop od Ramones.

 

Suicidal Tencencies – jako poslední ten večer na pódiu zahrála kapela Suicidal Tendencies, která se naposledy v ČR ukázala minulý rok v Praze jako předkapela Slipknot. Jako první zahráli svůj nejznámější song You Can’t Bring Me Down v prodloužené verzi. Po celém pódiu neustále lítal frontman, zpěvák a jediný stálý člen Mike Muir, který předváděl úplně ten stejný taneček jako v klipu. Velmi příjemným zážitkem bylo vidět hrát s kapelou jednoho z nejlepších bubeníků na světě, kterým je Dave Lombardo. V minulosti hrál například s kapelou Slayer. Během posledních pár songů, sám frontman kapely zval k sobě na pódium fanoušky, kterých se tam v jednu chvíli sešlo okolo 100. Viděl jsem mezi nimi dokonce i dvojníka Bohuša z filmu K*rvahošigutntág.

 

Závěrem bych chtěl říct, že jsem si akci velmi užil. Celý lineup mi k sobě seděl a zvuk byl úplně dokonalý. Velmi příjemný začátek roku 2017. Mezi největší favority považuji kapely Minucipal Waste a Suicidal Tendencies. Ovšem potěšily mě i všechny ostatní kapely.

 

Lineup:

 

17:50 – 18:20 MIZERY

18:35 – 19:05 BURN

19:20 – 19:50 DOWN TO NOTHING

20:05 – 20:35 WALLS OF JERICHO

20:50 – 21:20 MUNICIPAL WASTE

21:35 – 22:20 AGNOSTIC FRONT

22:40 – 23:40 SUICIDAL TENDENCIES