Metalista.cz

Metalista.cz

Dragonhammer rozhovor se členy kapely

Dnes jsme si pro Vás přichystali rozhovor se členy italské powermetalové kapely Dragonhammer. Na otázky nám odpovídali zpěvák a kytarista Max Aguzzi a bubeník Andrea Gianangeli.

Ahoj, jak se Vám daří? Mohli byste představit vaši kapelu naším čtenářům a říct nám kdo přišel s nápadem názvu vaší kapely „Dragonhammer“?

Max: Ahoj, všechno je v pohodě. Naše sestava se v posledních dvou letech nezměnila. S touhle sestavou jsme hráli po celé Evropě. Já jsem byl zodpovědný za zpěv a kytaru, Gae Amodio hrál na baskytaru, Gulio Cativerra na klávesy, Andrea Gianangeli na bicí a Flavio Cicconi na kytaru. Název naší kapely vysvětluje náš postoj k hudbě: drak je energie, no a kladivo je nástroj k použití a to je super ! 🙂 \m/

Andrea: Bude pro mě potěšením s Flaviem, že budeme hrát aktivní roli na nahrávání našeho čtvrtého alba. Budeme se snažit vydat ze sebe to nejlepší. Užijeme si během nahrávání spoustu legrace.

Každý z muzikantů má své hudební idoly. Kteří hudebníci Vás inspirovali nejvíce? Máte nějaké hudební hrdiny, kteří byli důvodem, proč jste se stali muzikanty?

Max: Já jsem začal hrát na kytaru, když jsem poprvé uviděl videoklip Metallicy „One“. Zaujal mě James Hetfield jako rytmický kytarista a sóla Kirka Hammeta, které byly příčinou, proč jsem se chopil kytary. Co se týká zpěvu, tak začal jsem zpívat náhodně skladby Iron Maiden. Důvodem proč se věnuji hudbě je ten, že mám stále hudbu ve své hlavě během každého denního okamžiku i noci. Někdy je to hudba někoho jiného a někdy je to má vlastní. Nevím odkud to pochází pravděpodobně z mé duše? 🙂 Potřebuji zpívání a hraní stejně jako dýchaní nebo mluvení! Pocit když se dělíš o svou hudbu z pódia s lidmi je pozitivní a úžasnou drogou. Jedná se vlastně o moji skutečnou mluvu s ostatními lidmi.

Měl jsem možnost slyšet Vaše tři alba „The Blood of the Dragons“ „Time for Expiation“ a poslední „The X Experiment“. Všechna alba zněly skvěle. Co Vás inspiruje k psaní hudby? Jsou to knihy, filmy nebo Váš vlastní život a zkušenosti ?

Max: Všechno… V textech Dragonhammer je spousta epických momentů a také fantasy ale se skutečným obsahem. Používám fantasy žánr jako podobu mluvy o životě nebo jako způsob myšlení o realitě. Hudba je obvyklým důsledkem těchto témat. Na novém albu zkoušíme vylepšit naši inspiraci, kdy se snažíme nalézt více síly a epičnosti. V posledních dvou letech jsme hráli po celé Evropě a cítíme se motivovaní těmi všemi úžasnými lidmi, které jsme všude potkali! Naší draci jsou všude!

Ptám se proto, protože vaše hudba je hodně epická a také melodická, ale jak jsem slyšel vaše hudba není pouze limitována powermetalovým žánrem. Kdo je ve vaší kapele zodpovědný za hudební a textové směřování ?

Max: Jsem to já v případě textů a z 90% hudby. Na tomto albu jsem měl více podpory dalších kluků, protože tentokrát jsem chtěl využít jiné vlivy při psaní skladeb a také aranžmá jednotlivých skladeb. Gulio byl velmi důležitou podporou v této situaci, protože s ním jsem mohl realizovat lépe aranžmá skladeb po technické stránce nahrávání a také mixáže.

Je vaše hudba ovlivněna klasickými italskými skladateli jako: Vivaldi, Paganini, Verdi nebo další slavní skladatelé? Ptám se, protože powermetalové kapely mají často ke klasické hudbě velmi blízko.

Max: Vešekrá hudba je vlastně odnoží klasické hudby a v tomhle metal sehrává velkou roli ve fůzi mezi minulým a přitomným přístupem! Neoklasický styl je skvělý pro můj vkus.

Účastnil jsem se také „Vivaldi Metal Project“ mého kamaráda Mistheria. Je to perfektní příklad, když se rocková hudba hraje dohromady s původními kořeny veškeré hudby…!

Jste z Itálie z Říma, abych byl přesný, říkám to správně? Mohl bys nám něco říct o současné pozici metalového žánru v Itálii.

Andrea: Ano, jsme z Říma. Heavymetalové kapely v Itálii musí bojovat o ta správná místa, kde by si mohli zahrát. Ale my patříme k těm šťastným a máme dobrý počet lidí, kteří milují hudbu a podporují kapely. Takže my jako kapela a jako hudebníci hrajeme na oplátku dobrou hudbu.

Mohl bys nám sdělit vaše budoucí plány s kapelou? Pracujete na novém albu nebo plánujete turné?

Max: Nahráváme v těchto dnech další desku a jsme spokojení s výsledkem zvuku. Název desky je „Obscurity“ a bude to pokračování posledního alba. Na této nahrávce bude hodně síly a melodiky! Album bude vydáno prostřednictvím nahrávací společnosti My Kingdom Music a spatří světlo světa v září. Dragon zní vždycky groovy, ale také zde bude  celkově nový přístup. Budeme se snažit podpořit naši desku dobrými koncerty napříč Evropou.

Máš nějaké koníčky, když nejsi zaneprázdněn povinnostmi okolo kapely ?

Max: Koníčky? Nemám čas na koníčky. Jsem příliš zaneprázdněn vlastní rodinou a také světem! Jsem šťastný, když si najdu čas k cvičení zpěvu a hry na kytaru.

Andrea: Jsem vždycky zaneprázdněný okolo kapely! (smích) Pokud mám čas, zbožňuju cvičení na svém hudebním nástroji. Miluji také poslouchání spousty hudby a také trávení času s přáteli a rodinou.

Hráli jste v naší zemi dvakrát. V roce 2014 v Praze a ve Zlíně, pokud mám správné informace. Byli jste spokojení s českými zastávkami v rámci turné a také s fanoušky v naší zemi ?

Andrea: Ano, byli jsme spokojeni. Koncerty, které jsme hráli v Praze byly úžasné, lidé si užívali naší hudbu, headbangovali a řvali během celého koncertu. Byl nám potěšením hrát ve vaší zemi, a těšímě se na další návštěvu.

Max: … a vodka a další věci byly velmi dobré! 🙂

Náš webzine se nacházi v České republice. Máte v plánu navštívit naši zemi znovu v blízké budoucnosti? Když řeknu Česká republika. Co Vás napadne jako první ?

Andrea: V současnosti plánujeme nové koncerty na podzim/zimu 2017 a také jaro 2018. Jak jsme řekli dříve, přejeme si navštívit Českou republiku znovu. Pokud přemýšlím nad vaší zemí, první věci, které mě napadají jsou: Na zdraví, silní a oddaní lidé a také krásná atmosféra během koncertů

Díky za Váš čas.Opatrujte se. Doufám, že se uvidíme v České republice, co nejdříve to bude možné.

Max: Díky za možnost rozhovoru s Tebou a Vašimi čtenáři! Dragonhammer Vás očekávají na stagi!

Andrea: Díky za Tvou laskavost a nadšení k hudbě a Heavy Metalu. Měj se a Rock On!